Pár slov o plastické gynekologii

0
Rate this post

Mluvíme s Dr. n. med. Andrzej Barwijuek – prezident Polské společnosti plastické gynekologie, majitel kliniky Medifem ve Varšavě, specializující se na kosmetické procedury.

Doktore, za prvé estetická, plastická nebo kosmetická gynekologie?

A. Barwijuk – Tato jména se ve světě používají zaměnitelně. My v Polsku jsme se rozhodli, že pojem plastická gynekologie bude nejjasněji a nejpřesněji odrážet oblast, kterou se zabýváme. Je pravda, že naše činnost souvisí s estetikou a kosmetikou, ale je třeba připomenout, že tyto funkce jsou podružné ke zlepšení životních funkcí. Skutečnost, že zlepšíme vzhled velkých stydkých pysků, malých či jiných oblastí v rámci vnějších reprodukčních orgánů ženy, je sekundární ke zlepšení jejich funkce.

Často tato ošetření umožňují ženám provádět každodenní činnosti bez bolesti. Je těžké mluvit o estetice nebo kosmetologii, pokud jde o zlepšení funkcí vnitřních reprodukčních orgánů ženy. Zlepšení funkce pochvy nemá nic společného s estetikou ani kosmetikou, má blíže k rekonstrukční a reparační chirurgii, a tedy široce chápané plastické gynekologii – podívejte se na to – BLOG.

Jaké léčby pacienti nejčastěji podstupují?

A. Barwijuk – První z nich je bezesporu labiominoroplastika. Jde o zákrok, při kterém dochází ke zmenšení stydkých pysků v důsledku jejich hypertrofie, ať už se jedná o symetrickou nebo více obtěžující asymetrickou ženu. Ženy ke mně přicházejí, protože cítí nepohodlí ve svých každodenních činnostech. Potíže s dodržováním hygieny nebo bolesti objevující se při pohlavním styku jsou jen některé z pacientů, které zmiňují. Nemělo by se zapomínat, že hypertrofie stydkých pysků brání ženám v každodenních činnostech, jako je nošení přiléhavého spodního prádla, plavek nebo sportování, např. jízda na kole nebo na koni.

Druhým z nejoblíbenějších způsobů léčby je vaginoplastika, tedy vaginoplastika. Naprostá většina žen, které prošly ztíženým přirozeným porodem v důsledku příliš intenzivního protahování svalů pánevního dna, totiž trpí poruchami statiky reprodukčního orgánu, např. poklesem přední a zadní stěny pochvy, někdy prolaps pochvy a v extrémních případech i prolaps celého reprodukčního orgánu.

Poruchy statiky mají většinou za následek horší pocity související se stykem. Bohužel ve většině polských nemocnic porodní asistentka vede porod a provádí nástřih hráze, ale po dokončení porodu lékař hráz sešije. Dle mého názoru by porod od začátku do konce měla vést jedna osoba, tedy ten, kdo nástřih hráze, by měl být dostatečně vycvičený, aby ji nejprve zručně nastřihl a pak zručně zašil. Ženy, které si po porodu stěžují na tento typ onemocnění, by měly po posledním plánovaném porodu navštívit svého lékaře.

Jaké jsou zdravotní indikace k operaci v oboru plastická gynekologie?

A. Barwijuk – Lékařských indikací pro provádění tohoto typu léčby je stále více. V roce 2007 vydala Americká gynekologická společnost prohlášení, že labiominoroplastika a deinfibilace jsou výkony prováděné z lékařských indikací. O labiominoroplastice jsem se již zmínil výše. Deinfibilace je obnovení možnosti pohlavního styku a plození dětí postiženým obřízkou v mládí. Odhaduje se, že asi 150 milionů žen po celém světě bylo podrobeno tomuto ostudnému zákroku a obnovení jejich reprodukční funkce je lékařský zákrok.

Jak se za ta léta v Polsku změnil přístup a počet ošetření plastické gynekologie?

A. Barwijuk – Na základě údajů, které mám k dispozici, odhaduji, že v Polsku se v oblasti plastické gynekologie provádí více výkonů než v oblasti in vitro. Bohužel k mé velké lítosti neexistují žádné studie o jejich počtu, nikdo nehlásí o provedených zákrocích. Většina z nich je prováděna v neveřejných zdravotnických zařízeních a soukromých ordinacích lékařů, proto jsou naše znalosti o počtu provedených výkonů pouze náhodné a pocházejí od lékařů, se kterými se setkávám na kongresech nebo kteří docházejí na naši kliniku Medifem na školení.

Oproti roku 2006, kdy jsem zahájila svoji činnost v oboru plastická gynekologie, pacientů přibývá a téma plastická gynekologie je pomalu méně tabuizované. Ovšem na druhou stranu za mnou po neúspěšných plastických gynekologických ošetřeních přichází stále více pacientek s žádostí o nápravu. Trpí například přílišným řezem stydkých pysků. Před zákrokem si proto vždy promyslete výběr lékaře, pečlivě se ho zeptejte na průběh zákroku, operační techniku ​​a

Největší námitku vzbuzuje skutečnost, že některá ošetření, zvláště v poslední době oblíbená s využitím laserů, provádějí v kosmetických salonech lidé bez patřičné kvalifikace. Takové postupy by měli provádět pouze řádně vyškolení lékaři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno