Léčba lékařské marihuany

Lékařská marihuana, navzdory vědecky potvrzeným léčebným vlastnostem, stále vyvolává mnoho emocí. Marihuana může být úspěšně použita k léčbě mnoha velmi závažných onemocnění. Kromě toho zmírňuje účinky mnoha nemocí, jako je epilepsie, roztroušená skleróza, stejně jako mnoho nádorových onemocnění. Bohužel přístup k této formě léčby je stále omezen. Jaké jsou náklady na léčbu?

Jaké nemoci léčí lékařská marihuana?

Lékařská marihuana může být použita k léčbě mnoha nemocí:

  • lecba-lekarske-marihuany roztroušená skleróza-marihuana zmírňuje bolesti svalů a napětí. Po zahájení léčby pacienti obnovují částečnou fyzickou kondici;
  • rakovina-marihuana, používaný během chemoterapie, zmírňuje nevolnost, nevolnost a zvracení, které nejčastěji doprovázejí tuto metodu léčby rakoviny;
  • glaukom-marihuana snižuje tlak v oku, takže zraková ostrost se zlepšuje. To také zmírňuje bolest spojenou s onemocněním;
  • gliom-podávání marihuany může zmírnit příznaky této nejzhoubnější rakoviny epilepsie-marihuana zmírňuje příznaky a záchvaty epilepsie;
  • ateroskleróza-marihuana snižuje riziko usazenin v cévách;
  • atopická dermatitida-marihuana se používá ve formě krémů, které uklidňují a normalizují postiženou pokožku;
  • rakovina a AIDS-pacientům užívajícím marihuanu se vrací chuť k jídlu;
  • ulcerózní kolitida, Crohnova choroba-méně případů exacerbací onemocnění s mírnějším průběhem.

Cokoliv chcete vědět o marihuaně!

Čím se konopí liší od semen?

Semena konopí používaná k výrobě léčivé marihuany jsou často zaměňována s konopím. Obě odrůdy mají léčivé vlastnosti, ale výsevové odrůdy marihuany nemají omamné vlastnosti. Koncentrace THC v nich je velmi nízká, obsahují mnoho užitečných vlastností. Obsahují například hodně omega-3 a omega-6 (80% konopného oleje). Výsev má dobrý vliv na cévní, imunitní a hormonální systém. Chrání před nádory, má analgetikum, je antioxidant, uklidňuje a má hypnotický účinek.

Jak léčí lékařskou marihuanu?

Lékařská marihuana vděčí za své vlastnosti obsahu kanabinoidů (v současné době identifikováno cca. 140 druhů). Nejčastěji se používá THC, stejně jako CBD, který je zbaven psychoaktivních vlastností a může být nalezen v 80% prostředků používaných k léčbě epilepsie u dětí. To eliminuje riziko závislosti.

Funguje lékařská marihuana?

Léčebné účinky marihuany potvrzují nejen výzkumy. Potvrzují to i samotní pacienti, kteří se rozhodli svěřit se této metodě léčby. Tvrdí, že lékařská marihuana na ně má uklidňující účinek. Lékaři obvykle nechtějí zaujmout oficiální postoj, ale v mnoha případech doporučují svým pacientům, aby používali tuto formu léčby v dostupné formě.

Pokud pacient nemá možnost používat legální zdroje marihuany, může ji užívat v různých jiných formách. Obvykle se rozhodnou kouřit sušením, ale někteří lidé rozpouštějí kanabinoly v tucích nebo alkoholu.

Než se pokusíte získat lékařskou marihuanu sami, stojí za to konzultovat s lékařem. Nezapomeňte, že za držení marihuany nám může hrozit právní důsledky, protože se jedná o trestný čin. Přístup k lékařské marihuaně je stále horkým tématem a ještě je třeba udělat hodně. Dnes je lék dostupný zejména těm, kteří se léčí z rakoviny, kteří bojují s bolestí různého původu.

Funguje lékařská marihuana?

Jak získat lékařskou marihuanu?

V zemích Evropské unie bylo povoleno prodávat dvě drogy na bázi marihuany. Jeden má formu aerosolu pro použití na sliznici úst, zatímco druhý je ve formě sušení. Mají stav léků s nízkým rizikem závislosti, takže jsou k dispozici pouze na předpis.

Dostupnost lékařské marihuany v polském regionu je velmi omezená. Zákony upravující léčbu lékařské marihuany jsou velmi restriktivní, protože se stále týká drog. Pokud chce pacient zahájit léčbu lékařské marihuany, musí mít lékař předepsaný předpis na neprodaný lék. Další cestou je takzvaný cílový dovoz. To znamená, že lék může být dovezen ze zahraničí a hrazen. Postup je však velmi zdlouhavý, dlouhý a řídí ho Ministerstvo zdravotnictví.